Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca praca na busach

Praca na busach – wszystko co musisz wiedzieć

Data publikacji 29 listopada 2021


Lubisz spędzać czas za kierownicą? Jesteś samowystarczalny? Wielogodzinna jazda to dla Ciebie frajda? Lubisz zagraniczne wypady i życie na walizkach? Jeśli na choć jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to praca na busach, to jest właśnie to czego szukasz! Wszystkich zainteresowanych pracą na busach zapraszamy do lektury artykułu.

Czego nauczysz się jako kierowca busa lub ciężarówki?

Praca jako kierowca międzynarodowy to bez wątpienia szkoła życia. Wiele godzin spędzonych za kółkiem uczy samodyscypliny i cierpliwości. Oprócz udoskonalenia swojej techniki jazdy, zdolności parkowania i tym podobnych, posiądziesz też niezwykle ważną umiejętność, jaką jest posługiwanie się komunikacją niewerbalną – w przypadku braku znajomości języka. Porozumiewanie się na migi to w tej robocie norma. Jeśli angielski to nie problem, to etat w transporcie, to z kolei świetny sposób, by przełamać barierę językową i zacząć się komunikować naturalnie i bez obaw! Kierowca busa musi być przygotowany na każdą ewentualność, dzięki temu pracując w branży nauczysz się także jak być sobie „sterem, żeglarzem, okrętem”- krótko mówiąc mowa tu o samowystarczalności.

Zalety pracy na busach

Oto trzy naszym zdaniem największe plusy pracy w branży transportowej. Jeśli myślisz o etacie kierowcy, koniecznie musisz o tym wiedzieć. Przejdźmy więc od razu do sedna:

1. Krajobrazy za oknem
Do największych zalet na pewno zaliczyć można zapierające dech w piersiach widoki za szybą samochodu. Szczególnie wybierając trasy międzynarodowe krajobrazy nigdy się nie nudzą.
2. Poznawanie nowych miejsc
Kolejnym plusem pracy w transporcie jest możliwość poznawania wielu nowych miejsc na mapie, o których w normalnym życiu nie miałoby się pojęcia. Podróże busem to doskonała ku temu okazja. Niezależnie od tego czy postawisz na trasy w Polsce, czy za granicą, bez wątpienia odwiedzisz wiele ciekawych miast. ​
3. Atrakcyjne zarobki
Większość minusów pracy w tym zawodzie, o których będzie mowa poniżej, rekompensują zarobki. Te bowiem w stosunku do średniej krajowej wypadają całkiem korzystnie. W szczególności decydując się na trasy międzynarodowe można liczy na miły zastrzyk gotówki. Im większe doświadczenie i zaangażowanie w prace tym wynagrodzenie będzie lepsze.

Wady pracy jako zawodowy kierowca busa

Jako, że zawód kierowcy jest dość specyficzną pracą, zanim podejmie się decyzję o jej rozpoczęciu, warto poznać też jej wady. Oto podstawowe minusy pracy za kółkiem.

1. Mało ruchu
Niestety mimo dziennego robienia tysięcy kilometrów ciało kierowcy przez większość dnia pozostaje w bezruchu. Nie sprzyja to oczywiście kondycji i zdrowiu. Kilka lub kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej może powodować wiele schorzeń układu ruchu. Dzieje się tak ze względu na przeciążenie kręgosłupa. Decydując się na pracę w branży pamiętaj by wolne chwile spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. Pozwoli to dotlenić organizm i zrekompensuje mu nieco wielogodzinną stagnację.
2. Monotonia
Wiele osób rezygnuje z pracy jako zawodowy kierowca nie mogąc znieść jej monotonii. Często zdarza się, że trasy są wielokrotnie powielane, co z biegiem czasu staje się niezwykle męczące i wręcz nużące.
3. Samotność i tęsknota
Te uczucia towarzyszą chyba każdemu kierowcy. Dlatego też nie jest to praca dla każdego. Trzeba w niej lubić swoje towarzystwo i być gotowym do poświęcenia dużej ilości czasu. Regularne rozstania z bliskimi to w tej robocie norma, którą nie każdy człowiek jest w stanie zaakceptować.

Wyzwania i trendy w branży celnej

Redakcja supertarg.pl

Witajcie na blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów biznesu, lifestyle'u i zakupów tworzy dynamiczną przestrzeń dla wszystkich poszukujących inspiracji do osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Dzieląc się wiedzą, trendami oraz praktycznymi wskazówkami zakupowymi, zapewniamy czytelnikom pełne doświadczenie, które inspiruje do świadomego życia pełnego możliwości. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować styl życia oparty na mądrości biznesowej i zdrowym podejściu do codziennych wyborów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

co to jest franczyza