Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Polisa na życie

Polisa na życie – czym różnią się poszczególne warianty polis?

Data publikacji 16 września 2022


Życie ma dla nas ogromną wartość, jednak w ferworze obowiązków często zapominany o tym, jak zabezpieczyć je przed różnymi zdarzeniami, na które z wielu przyczyn nie mamy wpływu. Na szczęście coraz więcej osób decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce, czego efektem jest rosnąca w ostatnim czasie popularność polis na życie. Takie rozwiązanie to zabezpieczenie dla nas, jak i bezpieczeństwo finansowe dla naszej rodziny. Mimo to okazuje się, że wybór odpowiedniej polisy na życie może przysparzać problemów. Jak zatem wybrać odpowiednią polisę na życie dopasowaną do naszych potrzeb? Sprawdź.

Polisa na życie i jej rola

Polisa na życie to popularny produkt ubezpieczeniowy. Zanim jednak przejdziemy do omówienia jej rodzajów, warto zrozumieć, jaka jest funkcja tego produktu ubezpieczeniowego. Podstawową i główną rolą polisy na życie jest zapewnienie finansowego wsparcia najbliższej rodziny ubezpieczonego w sytuacji jego śmierci. Stąd na zakup takiego ubezpieczenia przede wszystkim decydują się osoby utrzymujące rodzinę lub posiadające zadłużenia (np. kredyt hipoteczny). 

Oczywiście polisa na życie to odpowiednie rozwiązanie dla każdej osoby, która chce zabezpieczyć zarówno swoje bezpieczeństwo finansowe, jak i rodziny. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada warianty rozszerzone, które zapewniają wsparcie finansowe m.in. w takich sytuacjach jak poważne zachorowanie, nowotwór, hospitalizacja czy wypadek uniemożliwiający wykonywanie pracy.

Rodzaje polis na życie 

W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć różne rodzaje polis na życie. Stąd warto mieć świadomość, że nie jest to jednowymiarowy produkt, a rozwiązanie, które różni się przede wszystkim rodzajem ochrony. Co więcej, do różnic można zaliczyć liczbę osób ubezpieczonych, wiek osoby ubezpieczonej czy cza trwania umowy. Dodatkowo polisy na życie mogą różnić się wspomnianym już zakresem ochrony, wysokością składki czy sumą ubezpieczenia.

W przypadku rodzajów polis na życie możemy wyróżnić warianty indywidualne oraz grupowe. Wariant grupowy to szczególnie częste rozwiązanie w przypadku zakładów pracy. Podobnym rozwiązaniem jest szkolne NNW, jakie możemy nabyć w przypadku naszego dziecka. Grupowa polisa na życie to dość ciekawe rozwiązanie, gdyż za stosunkowo niską cenę uzyskujemy dość szeroki zakres ochrony. Niestety, minusem takiego rozwiązania jest stosunkowo niska suma ubezpieczenia. To właśnie między innymi dlatego indywidualna polisa na życie jest chętnie wybieranym wariantem.

Polisa na życie – jak wybrać dobrze?

Jak można zauważyć, wybór polisy na życie początkowo może wydawać się dość skomplikowany, szczególnie, jeśli nie posiadamy większego doświadczenia w tym temacie. Istnieją jednak sposoby na to, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru. Jeśli decydujemy się na samodzielny zakup takiej polisy, warto porównać między sobą różne oferty ubezpieczeniowe. Pomocne mogą okazać się porównywarki ubezpieczeń. Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który przedstawi ofertę dopasowaną do naszych potrzeb.

Materiał zewnętrzny

Wyzwania i trendy w branży celnej

Redakcja supertarg.pl

Witajcie na blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów biznesu, lifestyle'u i zakupów tworzy dynamiczną przestrzeń dla wszystkich poszukujących inspiracji do osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Dzieląc się wiedzą, trendami oraz praktycznymi wskazówkami zakupowymi, zapewniamy czytelnikom pełne doświadczenie, które inspiruje do świadomego życia pełnego możliwości. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować styl życia oparty na mądrości biznesowej i zdrowym podejściu do codziennych wyborów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

szyldy reklamowe Warszawa