Na czym polega JavaScript kurs?

JavaScript jest językiem oprogramowania, w którym możliwe jest wdrożenie na stronach internetowych skomplikowanych elementów. Dzięki temu strona ta może nie tylko wyświetlać informacje statystyczne, ale także obsługiwać zmianę treści odpowiednio do sytuacji, a także wyświetlać interaktywne mapy i animacje graficzne w 2D i 3D, wyświetlać video. Jest to trzecia warstwa standardowych technologii dostępnych w internecie, obok HTML I CSS. Warstwy te nakładają się jedna po drugiej.

Do czego służy JavaScript?

Język JavaScript ma różne właściwości, dzięki którym możliwe jest przechowywanie wartości w zmiennych, operowanie na porcjach tekstu, które zwane są łańcuchami oraz uruchomienie kodu w odpowiedzi na określone wydarzenie na stronie internetowej.

Charakterystyka języka JavaScript

Cechy charakterystyczne tego języka to szybkość, dzięki której odciąża się serwer, ponieważ wykonanie programu jest po stronie klienta. Ma on także możliwość wykonania skryptu na każdej stronie internetowej i to niezależnie od rozszerzenia. Język ten ma prosta składnię i jest niezależny od systemu operacyjnego. Dzięki JavaScript możliwe jest przypisanie funkcji do zmiennej lub przekazanie jej jako parametru potrzebnego do wywołania. Język ten umożliwia typowanie słabe, gdzie konwersje na inny typ danych dokonują sią automatycznie, a także typowanie dynamiczne, gdzie typ jednej zmiennej nadawany jest w sposób bardzo dynamiczny w trakcie wykonywania programu, może sie także zmieniać.

Korzyści płynące z kursu JavaScript?

JavaScript kurs to krok w kierunku kariery Front- and Developera. Człowiek ten odpowiada za wszystko to co dzieje się w przeglądarce, czyli za ułożenie treści, wygląd strony i komunikację z serwerem.
JavaScript jest odpowiedzialne za możliwości jakie daje osadzenie na stronie internetowej interaktywnych komponentów lub dynamicznych elementów aplikacji internetowych. Jest to także jeden z języków, który potrzebny jest, żeby stworzyć gry czy programowania mikrokontrolerów.
Poznanie języka jakim jest JavaScript daje niesamowite możliwości rozwoju w zawodzie, a co za tym idzie o wiele lepsze zarobki.

Kto prowadzi i jak wygląda kurs nauki JavaScript?

Kursy te prowadzone są przez doświadczonych, wieloletnich trenerów, którzy są również praktykami w zawodzie. Trenerzy ci ciągle się doszkalają i są na bieżąco z każda nowością dotycząca JavaScript i nie tylko. Dzięki temu kursy są przeprowadzone na najwyższym poziomie.
Szkolenia te trwają około siedemdziesięciu dwóch godzin i są to zajęcia warsztatowo-wykładowe. Kurs ten kończy się otrzymaniem certyfikatu.

Dla kogo przeznaczony jest JavaScript kurs?

Kurs ten przeznaczony jest dla wszystkich tych, którym nieobce są podstawy języków HTML i CSS, a także dla wszystkich tych, którzy w przyszłości chcą zająć się tworzeniem aplikacji i stron internetowych od strony użytkownika.
Po ukończeniu tego szkolenia każdy uczestnik będzie wiedział jakie są podstawy programowania języka JavaScript, jak stworzyć aplikację przy użyciu frameworku React. Będzie umiał też sprawdzić, czy kod napisany jest poprawnie, zdobędzie również praktyki na stanowisku programisty oraz zaawansowaną wiedzę w zakresie programowania w JavaScript. Uczestnik tego kursu będzie wiedział jak tworzyć klasy i przekazywać dane pomiędzy oknami, a także jak wykorzystać dane w przeglądarce, czy komunikować się z serwerem.
Wszystkie kursy dotyczące języka JavaScript są akredytowane w Kuratorium Oświaty i mogą odbywać się stacjonarnie, albo przez internet.

Redakcja supertarg.pl