Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Co to jest pożyczka konsolidacyjna? – najważniejsze informacje

Data publikacji 25 maja 2022


Odpowiadając na pytanie: co to jest pożyczka konsolidacyjna?, należy podkreślić, iż jest to połączenie posiadanych zobowiązań kredytowych w jedno. Plusem konsolidacji kredytów jest to, że można płacić tylko jedną zbiorczą ratę zamiast kilku.

Pożyczka konsolidacyjna – charakterystyka produktu

Konsolidacji mogą podlegać prawie wszystkie rodzaje pożyczek, począwszy od ratalnych i gotówkowych, po samochodowe, mieszkaniowe, czy nawet karty kredytowe. Mimo tego, iż łączna rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż suma rat każdego z kredytów, należy zwrócić uwagę na to, że w ogólnym rozrachunku koszt takiego kredytu może okazać się wyższy. Dzieje się tak za sprawą wydłużonego okresu kredytowania, który jest potrzebny do tego, by odciążyć domowy budżet i obniżyć miesięczne raty kredytu konsolidacyjnego. Niestety często okazuje się, iż mimo spłacania miesięcznie niższych rat w końcowym rozliczeniu okazuje się, iż spłacono więcej odsetek i poniesiono koszty związane z dodatkową prowizją za konsolidację kredytów. Pożyczką konsolidacyjną można nazwać kredyt o charakterze celowym, który jest pobierany na spłatę zobowiązań już posiadanych. To kredytobiorca ma możliwość wyboru, jakie zobowiązania chciałby połączyć w jedno. Jeśli potencjalny kredytobiorca pożyczki konsolidacyjnej posiada wiele zobowiązań, nie ma takiego przymusu, aby konsolidacji podlegały wszystkie zobowiązania. Często konsolidacja kredytu jest jedynym sposobem na to, by wyjść z zadłużenia. Głównym powodem, dla którego osoby posiadające różnorodne zobowiązania decydują się na pożyczkę konsolidacyjną jest chęć zmniejszenia miesięcznych zobowiązań. Konsolidując kredyty istnieje możliwość zmniejszenia rat, jednak wiąże się to z wydłużeniem czasu kredytowania i finalnie większymi odsetkami. Niestety, jeśli zaciągnięte kredyty utrudniają funkcjonowanie i bardzo obciążają domowy budżet, wtedy warto zdecydować się na konsolidację zobowiązań. Dowiedz się więcej na kredyt-ci-dam.pl.

Kiedy opłaca się wziąć pożyczkę konsolidacyjną?

Kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem w określonych przypadkach, które skutkują pogłębiającymi się trudnościami w spłacie zobowiązań. Mimo tego, że całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego będzie wyższy, gdyż należy wziąć pod uwagę wydłużony okres spłaty, to i tak warto rozważyć wzięcie pożyczki konsolidacyjnej w sytuacji, gdy: • trudne staje się comiesięczne spłacanie kredytów – często zaciągając wiele kredytów na niskie kwoty nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo obciążają one budżet. Dopiero, gdy pojawiają się początkowe problemy w spłacaniu zobowiązań dociera do kredytobiorcy, iż łączna suma tych małych pożyczek, jest tak duża, iż nie da on rady spłacać ich w tej wysokości. W takiej sytuacji jedynym, rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsolidacji kredytów, wydłużenie okresu kredytowania i zmniejszenie miesięcznych rat. Dzięki temu można uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia. • spłata wielu rat wiąże się z chaosem, nad którym ciężko zapanować – niestety kredytobiorcy, którzy posiadają wiele rat do spłacenia w każdym miesiącu muszą dokładnie kontrolować ich wysokość i terminy spłat. Często jest to problem organizacyjny, nad którym ciężko zapanować, a konsolidacja tych zobowiązań sprawia, iż spłacanie zadłużenia jest dużo prostsze. Kredytobiorca nie jest wtedy tak narażony na pomyłki w kwocie lub przeoczenie terminów do spłaty. Oczywistą zaletą pożyczki konsolidacyjnej, o której wspomniano już wcześniej, jest to, iż tego typu kredyt będzie miał niższą ratę comiesięczną w porównaniu z sumą rat, którą kredytobiorca płacił wcześniej. Dlatego też posiadając zobowiązania, warto zastanowić się, czy skorzystanie z pożyczki konsolidacyjnej będzie dobrym rozwiązaniem.

Wyzwania i trendy w branży celnej

Redakcja supertarg.pl

Witajcie na blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów biznesu, lifestyle'u i zakupów tworzy dynamiczną przestrzeń dla wszystkich poszukujących inspiracji do osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Dzieląc się wiedzą, trendami oraz praktycznymi wskazówkami zakupowymi, zapewniamy czytelnikom pełne doświadczenie, które inspiruje do świadomego życia pełnego możliwości. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować styl życia oparty na mądrości biznesowej i zdrowym podejściu do codziennych wyborów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

szyldy reklamowe Warszawa